GENEL YOĞUN BAKIM ZİYARET KURALLARI

1. Yoğun Bakımda hastası olan hasta yakınları, hastaları ile ilgili bilgiyi ve tedavisinin takibini Pazartesi, Perşembe günleri saat 14:30 – 15:00 arası hastanın kendi doktorunun odasından alırlar.
2. Genel Yoğun Bakımda ani gelişen değişikliklerden dolayı ziyaret saati değişebilir. Bu değişiklikler sekreter aracılığı saat 09:00-1000 arasında hasta yakınlarına bildirilir.
3. Ziyaretler, sadece müsaade edilen bir kişi tarafından en fazla 5 dakika olacak şekilde müsaade edilir.
4. Hasta yakınları sekreter aracılığıyla hasta bekleme alanına yönlendirilir.
5. Hasta yakınlarının hasta bekleme alanında sürekli beklemelerine gerek yoktur. Acil durumlarda telefon ile hasta yakınlarına ulaşılır.
6. Hasta ile ilgili bilgi vermek için yeni yatan hasta yakınlarına bilgilendirme talimatı gösterilir ve telefon ile bilgilendirmeye çağrılır, ancak telefonla hasta durumu hakkında bilgi verilmez.
7. Bilgi Uzman Hekim tarafından verilir. Her hukuki yakını ayrı ayrı bilgilendirilmez. Gerekirse topluca bir defa bilgilendirilir.
8. Hastaların hukuki yakını olamayan kişilere ve veya 1.derece yakınları dışındaki kişilere bilgi verilmez. (Arkadaş, komşu vb. )
9. Bilgilendirme Genel Yoğun Bakım girişinde doktor odasında yapılır.
10. Hasta bilgilendirmesi hastanın yakınlarından başka kimsenin duymayacağı bir şekilde hasta mahremiyetine önem verilerek yapılır.
11. Bilgilendirmenin; hasta tarafından müsaade edilen kişi veya kişilere anlaşılır ve özet şeklinde 5 dakikadan fazla olmamasına özen gösterilir.
12. Bilgilendirmeye çağırılan hastalar arasındaki bilgilendirme sırası, hasta yatak sırasıdır.
13. Bilgilendirme saati dışında bilgi almak isteyen hasta yakınlarının, hekimler bilgilendirme için müsait olana kadar beklemesi gerekir.
14. Gece acil yatışlarında, nöbetçi uzman hekimi hasta yakınlarını bilgilendirir.
15. Gündüz mesaisinde vefat eden hasta yakınlarına ölüm haberi, telefon ile hasta yakını çağrılarak hastanede Genel Yoğun Bakım sorumlu hekimi tarafından verilir.
16. Gece nöbette vefat eden hasta yakınlarına telefon ile vefat haberi nöbetçi doktor tarafından verilir.

ZİYARET KURALLARINI UYMANIZI RİCA EDER, SAĞLIKLI GÜNLER DİLERİZ.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir